עמוד הבית > בלוג > עיצוב וגרפיקה > אפקטים על טקסט – הברקה של טקסט בפלאש
 
 
 
îàîøéí

פעמים רבות אנחנו רואים בבאנרים אפקטים מעניינים של טקסטים, תתפלאו לדעת שהם ממש פשוטים לביצוע! ויותר מזה, הם יעשו את הבאנר מנחמד למדהים! הפעם נלמד איך יוצרים הברקה של הטקסט בפלאש. אז איך עושים את זה?

רמת ידע בפלאש: בינוני | רמת תכנות: קלה


 

התוצאה הסופית

Get Adobe Flash player

התאוריה
מקלידים את הטקסט שאחנו רוצים, יוצרים אובייקט מבריק, יוצרים מסיכה בדמות הטקסט ועושים אנימציה שמזיזה את ההברקה ממקום אחד לשני.

הביצוע
1.
 נתחיל בהקלדת הטקסט.
נרשום בעזרת כלי הטקסט את המילה BLUEDOT ונהפוך את הטקסט שלנו למוביקליפ בעזרת Modify > Convert To Symbol, ניתן לו את השם "BLUEDOT". ניתן לשכבה זו את השם "טקסט".

 

2. נוסיף פריים בפריים מספר 60 בעזרת קליק ימני על הפריים ובחירה ב-  Insert Frame.

 

3. נעבור להכנת ההברקה.
ניצור שכבה חדשה מעל שכבת הטקסט ונצייר מלבן בעזרת כלי המלבן (R במקלדת) ניתן מילוי של מעבר צבע (gradient) בעל 3 נקודות לפי הסדר הבא: נקודה ימנית בצבע לבן עם 0% שקיפות, כנ"ל גם לנקודה השמאלית ביותר, ולנקודה האמצעית ניתן צבע לבן מלא ללא שקיפות.
נוכל לסובב את מעבר הצבע שלנו בעזרת כלי ה- gradient transform tool  ולשחק איתו כמו הדוגמה כאן. בסיום נהפוך את המלבן שלנו למוביקליפ (F8) וניתן לו את השם "הברקה". נמקם את ההברקה מצדו השמאלי של הטקסט שלנו. לשכבה זו ניתן את השם "הברקה".

 

4. אנימציית ההברקה.
אנחנו צריכים שהמוביקליפ שלנו יעבור מהצד השמאלי לצד הימני של הטקסט, ניצור Keyframe נוסף בשכבה של ההברקה בפריים מספר 60 בעזרת קליק ימני על הפריים ובחירה ב-  Insert Keyframe ושם נזיז את המלבן לצדו הימני של הטקסט. בין 2 ה- Keyframes שיצרנו ניתן אנימציה מסוג Classic Tween בעזרת קליק ימני בין ה Keyframes שלנו ובחירה ב Classic Tween.

 

5. נכין את המסיכה.
נעתיק את הטקסט שלנו בעזרת קליק ימני עליו ובחירה ב- Copy, אח"כ ניצור שכבה חדשה ונמקם אותה מעל שכבת הטקסט ומעל שכבת ההברקה, כלומר עליונה ביותר ואז קליק ימני על הבמה שלנו ונדביק באותו מקום עם Paste In Place. ניתן לשכבה זו את השם "מסיכה".

טיפ! כדי לזהות את המסיכה שלנו כדאי להפוך את שכבת המסיכה לתצוגת Outline בעזרת קליק שמאלי על הריבוע הצבעוני של שכבת המסיכה.

לסיום, נקליק על השכבה של המסיכה קליק ימני ונבחר באפשרות MASK.

זהו זה!

נלחץ על CTRL+ENTER  כדי להפעיל ולצפות.

יפה נכון? משתמשים באפקט זה המון, הוא עושה פלאים!

 

 
 
ואם בא לכם לדבר על זה:
 
 
 

 
 • בלוג
   

   
 • צרו קשר

  רוצים לשמוע עוד? להתייעץ? לברר? להצטרף?
  נשמח לענות על כל שאלה!
  בטלפון 03-5594746 ובתיבת צרו קשר זו:

   אני מעוניינ/ת לקבל דיוור במייל

   
 • בלודוט בפייסבוק

  בלודוט ניוזלטר

  הירשמו לניוזלטר שלנו והישארו מחוברים לדברים החמים ברשת ולהטבות ייחודיות.
   
  אנחנו מבטיחים לשלוח רק כשיש משהו סופר מעניין ומגניב לשתף!  אני מאשר/ת קבלת דיוור